Samotný právny zástupca rodičov J. Kuciaka Daniel Lipšic pre TREND uviedol, že „chápe, že pri takej hlbokej nedôvere, aká je v súčasnosti na Slovensku voči bezpečnostným zložkám, môžu za tým ľudia vidieť časový súvis“. Dodal však, že v tomto prípade „o čase nerozhodoval nikto z vlády, ale vyšetrovateľ a prokurátori“.

Vyšetrovateľovi verí aj právny zástupca matky zavraždenej M. Kušnírovej Roman Kvasnica. No verejnosti nemožno zazlievať jej pretrvávajúce pochybnosti. Dôvera Slovákov v políciu sa už pred vraždou Jána a Martiny pohybovala na chvoste európskeho rebríčka. Tunajší obyvatelia viac polícii nedôverujú, ako veria. No v prípade politicky exponovanej vraždy je dôvodov na skepsu ešte viac.

História ukazuje, že staršie kauzy, do ktorých sa viac či menej zapojili politici, smerovali často do stratena. A naopak, politici pri ich komentovaní boli často prehnane aktívni.

Aj vyšetrovanie vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej hneď na začiatku poznačili viaceré pochybenia polície aj jej funkcionárov. Prečo k obhliadke hneď neprivolali súdneho znalca, prečo sa na mieste činu objavil vtedajší hodnostár NAKA Róbert Krajmer, o ktorom zavraždený novinár písal, prečo sa naznačovala miestna drogová stopa, ktorá sa nepotvrdila.

Gašparovi stopli vyjadrenia

Nakoniec si embargo na informovanie verejnosti vyhradila prokuratúra. A práve generálny prokurátor Jaromír Čižnár 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa