Pochybné obchody, ktorými sa Marian Kočner z mafiánskych zoznamov živil takmer tridsať rokov, sa netýkali len vplyvných ľudí či štátu. Jeho hrubú silu pocítili aj obyčajní ľudia, ktorí chceli nové byty blízko Bratislavy. Tie už zrejme neuvidia, no desať rokov po vypuknutí kauzy, do ktorej sa zamotalo množstvo ľudí vrátane vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, dostávajú nádej, že sa im vrátia aspoň peniaze.

„Kým ešte pred rokom bola šanca takmer nulová, dnes to vidím tak na desať, možno dvadsať percent, že sa k bytovke Glance House ešte niekedy dostanem,“ hovorí developer Robert Číž, ktorý na začiatku projektu bytového domu v Bernolákove stál.

Ak by sa mu podarilo vrátiť bytovku do firmy Glance House, z ktorej sa ju M. Kočner a jeho kumpáni snažili ukradnúť, byty by sa dali dokončiť a ľudia, ktorí za ne pred dekádou zložili zálohy, by aspoň mohli vidieť svoje peniaze.

Na to sa však musí splniť niekoľko na seba nadväzujúcich podmienok. Situácia trochu pripomína takzvanú postupovú matematiku na športových podujatiach. Zjednodušene, aby všetko dopadlo dobre, musia do seba zapasovať viaceré rozhodnutia rôznych súdov po celom Slovensku.

V mnohých prípadoch začína dlhoročné konanie súdov pripomínať zbytočné prieťahy, čo chce najnovšie preveriť minister spravodlivosti. O jednom z najdôležitejších obchodných sporov, ktoré ovplyvnia konečný výsledok kauzy Glance House, sa však túto jeseň pojednáva.

Desať rokov konfliktu

Na začiatku to mal byť projekt

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa