Vyštudovali ste anglický a nemecký jazyk na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského. Stáli ste niekedy pred tabuľou?

Asi pol roka – na strednej škole. Popritom som tlmočila aj prekladala. Vždy som mala veľa džobov naraz. Ale vzdelávaniu sa vlastne venujem dodnes. Učíme Slovákov, ako si zachovať zdravé zuby do konca života.

Keby ste dnes opäť stáli pred žiakmi, čím by ste ich zaujali?

Na ľuďoch oceňujem, keď sú autentickí. Snažila by som sa preto zaujať autenticitou. Používam ju aj pri výchove svojich detí. Je dobré, ak sme sami sebou, pokiaľ to neubližuje ostatným. A mali by sme sa vedieť za seba aj postaviť. Mladí ľudia sa chcú učiť, treba im len priniesť zaujímavú tému, umožniť im rozprávať sa o nej a nevyvyšovať sa nad nich.

Lucia Pašková: líderka, ktorá povýšila vzdelanie nad zisk

Pašková Lucia Zdroj: Maňo Štrauch

Problém je riešením

S obchodným partnerom Uelim Breitschmidom z rodinnej firmy Curaden zo Švajčiarska ste sa zoznámili dosť netradične...

Bolo to v Kolíne nad Rýnom, tlmočila som tam na stretnutí, na ktorom sa zúčastnil. Ueli sa ma počas prekladu opýtal, prečo vlastne nepracujem preňho. Vtedy som sa tomu zasmiala. Ani mi nenapadlo, že sa neskôr staneme obchodnými partnermi. Nehovoriac o tom, že jeho ponuka nebola v tom momente práve najvhodnejšia.

Ako to pokračovalo?

Moja mama je ortodontistka, k ústnej hygiene som mala blízko. Keď som chcela v roku 2005 s obchodným partnerom Pavlom Andelom rozbehnúť na Slovensku edukatívny projekt na rast povedomia o tejto téme, spomenula som si na Ueliho. Prišli sme za ním s myšlienkou, aby Curaden dal na vzdelávací program financie, a on navrhol, aby sme založili firmu, ktorá ho bude financovať. A tak aj bolo.

Stáva sa vám často, že „náhodne“ stretnete ľudí, ktorí vám úplne zmenia život?

Často sa mi stáva, že stretnem človeka, ktorý ma osloví a pohne mojím životom. Ľahko sa zoznamujem s novými ľuďmi, lebo im verím. Od nikoho a priori 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa