Navyše si na burze sám hľadá zaujímavé tituly. A teraz, keď naozaj končí, pridáva k tomu aj plánovanie novej kliniky. Podnikať chce vo väčšom. Firmy, nazvané jeho obľúbenou 17-kou, pribúdajú. Všetko popri hokeji. V ňom sa vidí pri trénovaní mládeže či pri hľadaní nových talentov. Bavilo by ho trebárs vybudovať a manažovať druhý tím bratislavského Slovana pre najvyššiu domácu súťaž.

No zároveň hovorí, že mnohé veci v tunajšom verejnom živote i politike nefungujú dobre. Ak sa to nezlepší, možno sa nakoniec aj vráti do Ameriky ako nemálo iných uznávaných slovenských hokejistov.

Prezident k sebe väčšinou pozýva športovcov po mimoriadnych víťazstvách na svetových podujatiach. Vám sa to stalo po ukončení hráčskej kariéry. Aký z toho máte pocit?

Krásny. Pozvanie som dostal narýchlo, bolo to nečakané, ale hneď som si zmenil pôvodný program. Veď koľko ľudí prijme pán prezident? Teší ma, že mal pocit, že som urobil niečo pre našu krajinu. Poďakoval mi a bola to pre mňa veľká pocta.

Teraz ste veľmi populárny. Neskúšali vás nejakí politici nahovoriť, aby ste sa v ich farbách zapojili do nedávnej predvolebnej kampane?

Nie.

A keby takáto ponuka prišla? Nemálo športovcov už vstúpilo do politiky.

Nad politikou som zatiaľ nerozmýšľal. Do úvahy by zrejme mohlo pripadať iba to, keby ma politici niekedy požiadali o pomoc pri zlepšovaní podmienok pre náš šport. Poradiť by som mohol. I keď zasa, keď už o tom hovoríme, možno ani na prípadný vstup do politiky nechcem striktne hovoriť nikdy a v žiadnom prípade. Z politiky by ale muselo prísť naozaj niečo veľmi konkrétne, aby som mohol veľa urobiť pre slovenský šport a pre mládež. Športu rozumiem a na to by som sa cítil. Ale len tak sa motať medzi politikmi, to nie je pre mňa.

Ako vnímate politiku i verejný život na Slovensku?

Žijem tu a sledujem aj politiku. A často mi je až tragicky smiešne, že sa tu tolerujú zjavné podvody. Vplyvní si môžu dovoliť to, čo bežní ľudí nie. Politici veľké kauzy zametajú dostratena a prechádza im to.

Už ste zverejnili, že s hokejom by ste najradšej pokračovali v riadiacich štruktúrach Slovana. Riešite pri tomto rozhodovaní aj to, že jeho majiteľom je tiež pomerne kontroverzný podnikateľ Juraj Široký.

Priznám sa, veľmi som sledoval kauzu Váhostav. Určite mi nie je jedno, čo sa okolo neho udialo. Množstvo ľudí vo Váhostave prišlo o peniaze za naozaj odvedenú prácu. Je mi tých ľudí veľmi ľúto. Ale je to jednoducho majiteľ môjho obľúbeného klubu, v ktorom som začínal s veľkým hokejom.

Beriete to teda tak, že je to klub, ktorý vás vychoval. A na vrchole každého väčšieho klubu stojí vždy nejaký bohatý človek s takou či onakou minulosťou, čo športovci neovplyvnia?

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa