Bol január, ľudstvo trápila nemilosrdná pandémia, vonku úradovala treskúca zima. Taká, ktorá lezie pod kožu. Ja som v tom okamihu šoféroval auto bez strechy za niečo viac ako 120-tisíc eur. Zadný pohon, mohutný motor. Napriek všetkému som sa usmieval na celý svet. Nešlo o žiadny bizarný sen. Bola to realita zhmotnená vďaka Lexusu LC 500 Convertible, exotickému kabrioletu superlatívov. Nebudem klamať, na začiatku testovacieho týždňa som bol skeptický. Naozaj mám testovať superluxusný kabriolet v čase, keď vrcholí zima? To je čo za nápad? V praxi sa rýchlo ukázalo, že LC nie je odkázané na leto. Jeho atmosféru totiž dokáže navodiť aj v strede zimy.

Plátenná strecha automobilu sa dokáže zložiť v priebehu 15 sekúnd, a to až do rýchlosti 50 km/h. Reaguje na povely jedného tlačidla. Filip Kadlečík

Málokto si uvedomuje, že kabriolety kalibru Lexusu LC sú navrhnuté tak, že aj so sklopenou strechou udržujú v kabíne najvyšší možný komfort. V skratke – spravia všetko pre to, aby vám vlasy hladil len jemný vánok, nie surový severák. A to štandardne aj pri rýchlostiach nad 100 km/h. Teraz som dostal ultimátnu šancu vykonať unikátnu skúšku v počasí, ktoré je najväčším nepriateľom kabrioletov. S čiapkou na hlave, no inak iba v ľahkej bunde som s otvorenou strechou v LC 500 Convertible pri teplote mínus 4 °C bez problémov prešiel 20 kilometrov, a to aj svižným tempom. Celý čas som pritom mal úsmev od ucha k uchu. To isté platilo o ľuďoch, ktorých som stretával. Pozerali na mňa s padnutými sánkami, niektorí mi dokonca ukazovali „palec hore“. Áno, iní si ťukali na čelo. A ja som sa im vlastne ani nečudoval.

Koncové svetlá Lexusu LC 500 Convertible využívajú geniálny optický klam, vďaka ktorému pôsobia, akoby boli nekonečné.
Zdroj: Filip Kadlečík
Koncové svetlá Lexusu LC 500 Convertible využívajú geniálny optický klam, vďaka ktorému pôsobia, akoby boli nekonečné.

Prepychový koráb

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa