Kto tu vlastne koho poslal do pi..

Marian Kočner nie je obyčajný mafián, ale geniálny podnikateľ, ktorý „v tom vie plávať“. Pred pár rokmi, v časoch, keď sa ešte pravidelne zjavoval v spoločnosti slovenskej smotánky, to bol všeobecne akceptovaný názor. Dnes si to z objektívnych príčin myslí málokto, azda s výnimkou jeho skalných fanúšikov, akými sú internetoví šašovia Martin Daňo či Rudolf Vaský.

M. Kočner však geniálnou supermysľou nikdy nedisponoval. Za súperov si vždy vyberal oveľa slabších protivníkov. No v okamihu, keď sa v súvislosti s desaťmiliónovými zmenkami dostal do konfrontácie so silným americkým súperom, narazil.

Ak by bol M. Kočner skutočne taký prefíkaný, súboj so CME by si dobre premyslel. Ak by mal skutočne geniálnu myseľ, prehodnotil by archivovanie správ, ktoré ho môžu usvedčiť. Alebo by ich zabezpečil poriadnym heslom. Niekto by mohol povedať, že aj to bol úmysel – jeho poistka, aby mohol tlačiť na všetkých zainteresovaných mocných. Nebola.

Svojou naivitou M. Kočner prekvapil dokonca aj prokurátorov, ktorí vyšetrujú vraždu Jána Kuciaka a považujú ho za jej objednávateľa. Čakali totiž, že vrahovia budú profesionáli, ktorí sa medzičasom ukryjú v zahraničí. Nie že ich nájdu v Kolárove.

Na fotke z Kočnerovej jachty je nafukovacia vírivka z výpredaja. To je presne jeho obraz. Trčí mu slama z topánok.

Sú však aj ľudia, ktorí M. Kočnera prekukli už dávnejšie.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa