„Elitní“ odchádzajú. S odstupným

Dvaja „elitní“ vyšetrovatelia Štefan Jombík a Jaroslav Barochovský sa v súvislosti so staršími prípadmi okolo M. Kočnera spomínajú už dlhšie. Najmä preto, že vyšetrovali priveľa prípadov okolo tej istej osoby. Nedávno požiadali o odchod a zo zboru majú odísť ešte pred koncom tohto roka. S odstupným a bez poškrvny na svojom profesijnom profile.

Podľa informácií TRENDU ich pritom policajná inšpekcia už v minulosti riešila, no nevedno, či v súvislosti s Kočnerovým prípadom. Preverovanie však pochybenia nepreukázalo. V týchto dňoch policajné vedenie potvrdilo, že sa s vyšetrovateľmi o ich práci rozprával aj ich priamy nadriadený. No akékoľvek dodatočné informácie polícia odmieta s odvolaním sa na „osobné údaje“.

Ako je teda možné, že sa v rámci NAKA toľko spisov o rovnakej osobe dostalo práve k týmto dvom vyšetrovateľom z NAKA Stred? M. Kočner si pritom trvalé bydlisko uvádza v Bratislave a v hlavnom meste je aj väčšina jeho aktivít. Podľa informácií TRENDU si títo vyšetrovatelia mnoho prípadov k sebe stiahli s tým, že

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa