Development v Bratislave vytvoril dostatočný priestor pre firmy a podnikateľov, ktorí v metropole videli príležitosť. Napriek tomu, že sa v niektorých častiach stretávajú novšie spoločnosti s tými etablovanými, bratislavskému developmentu dominuje niekoľko najväčších.

Tesný trh

Prítomnosť týchto hráčov v meste cítiť v rezidenčných štvrtiach a v novom dizajne budov. Moderný development sa čoraz častejšie objavuje aj v kanceláriách. Segmenty sa síce neprekrývajú, no ten, kto sa v meste pohybuje, spozná podľa vzhľadu a účelu aj developerskú firmu, s ktorou sa projekty spájajú. Inými slovami, tých, ktorí dnes stavajú Bratislavu, nie je priveľa ani málo, aby mestu hrozil jednotný dizajn.

Developer, šéf spoločnosti Cresco.
Neprehliadnite

Developer z prvej ligy: Ceny budú prinajhoršom stagnovať

Do prvej desiatky top developerov sa podľa tržieb v hlavnom meste dokázala dostať jedine nová nadnárodná a veľká spoločnosť. Mesto v uplynulých rokoch bolo svedkom stavebného a developerského boomu a nič nenasvedčuje tomu, že by mal utíchnuť. Nedokázala ho zlikvidovať ani koronakríza a obmedzenia zavedené proti pandémii. Developeri ťažia zo silného dopytu a z ambicióznych plánov, ktoré stihli verejnosti predstaviť ešte pred koronakrízou. Obyvatelia mesta majú mnohé očakávania a predstavy o pripravovaných či končiacich sa projektoch. Očakávania od budúceho developmentu v metropole majú však aj tí najväčší hráči na trhu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa