Pritom koncepčne vyznáva skôr konzervatívne poňatie. To znamená sedan s motorom vpredu a pohon zadnej nápravy (vyrábajú sa tiež štvorkolky). Medzi prioritami tradične vedú jazdné vlastnosti pred úžitkovou hodnotou. Trojkové BMW také vždy bolo, ale platí to aj o najnovšej generácii? Naplní povesť šoférskeho automobilu?

Odpovedá nové BMW 330i M Sport a ja sa jeho odpoveď pokúsim interpretovať. Čo je zač? „Zadnokolka“ s prepĺňaným benzínovým motorom pod prednou kapotou spriahnutým so športovou osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Summa summarum za 69 179 eur. Sedan 330i sa dá síce kúpiť „už“ za 43 200 eur, línia M Sport (špeciálny podvozok, brzdy M, aerodynamický balík, originálne 18-palcové disky kolies, športový volant a sedadlá) cenu zvyšuje o 6 650 eur a zvyšok ide na konto príplatkovej výbavy. V jej rámci spomeniem aspoň mobilnú konektivitu, bezdrôtové nabíjanie, laserové svetlomety, LED hmlovky, head-up displej, ovládanie gestami, balík asistenčných systémov Professional či Harman/Kardon Surround Sound audio systém...


Láska na prvý pohľad

Nízke rozkročené modely so športovým akcentom milujem, preto pri hodnotení exteriéru nového bavoráka možno nebudem celkom objektívny. Skrátka, priznávam lásku na prvý pohľad. Už sedan minulej generácie som bral všetkými desiatimi, tento je však už proporčne onakvejší. Uznajte, že prírastok 85 mm dĺžky karosérie a 16 mm na šírku pri prakticky nezmenenej výške siluety bavorskej trojke rozhodne nemohol uškodiť.

Rozšírený rozchod kolies vpredu o 43 mm a vzadu o 21 mm vytláča príplatkové 19" M obutie tesne k lemom blatníkov – niekam na úroveň rozšírených prahov. Pre výsledný efekt robí svoje aj podvozok znížený o desať čísiel. To je ono. K tomu mäkké aerodynamické línie prikrčenej šelmy, bohato vetraný predok, „zátišie dvoch výfukových hrdiel pod bumerangmi LED svetelného podpisu“ a obraz je kompletný.

Zrastený s autom


Hneď po

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa