Najväčšie slovenské vydavateľstvo v máji tohto zaznamenalo tridsať rokov svojej existencie. Plány na oslavy však zabrzdila korona a knižný kolos, ktorý ročne vyšle na trh vyše 400 titulov, musel pribrzdiť aj svoje podnikateľské aktivity. Ako sa na súčasnú krízu a krízy všeobecne pozerá zakladateľka tohto úspešného projektu, priblížila TRENDU zakladateľka a členka Predstavenstva Ikaru Gabriela Belopotocká.

Ako sa darí najväčšiemu slovenskému vydavateľstvu v tomto ťažkom období?

Tak ako každému vydavateľovi. Konečne sa otvorili kníhkupectvá. Tie dva mesiace, počas ktorých všetko zavreli, boli veľmi smutné. Darmo by sme expedovali a vydávali knihy, keď sme ich nemali komu predávať. Po otvorení kníhkupectiev sa život pomaly rozbieha a dúfam, že situácia bude jednoduchšia a veselšia.

Koronakríza vás zasiahla po tridsiatich rokoch na trhu. Myslíte si na základe skúseností, že sa to „utrasie“?

Podľa mňa sa toto tak rýchlo neutrasie. V roku 2002 sme mali v knižnej a časopiseckej brandži podobne veľkú krízu a cítili sme ju dva roky, kým sme sa v roku 2004 dostali do normálu. Ďalšia kríza prišla v roku 2012, znovu sme sa z nej dostávali dva roky a myslím si, že aj s koronou sa budeme vyrovnávať tiež minimálne dva roky.

O koľko vám klesol obrat?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa