Cesty na poslednú chvíľu sú čoraz viac jednoduchšie. Mnohí klienti sa namiesto opakovaného uzatvárania cestovného poistenia spoliehajú na svoju kreditnú alebo platobnú kartu. Banky jej držiteľom totiž ponúkajú cestovné poistenie. Stačí, ak si ho uzavrú raz, a nemusia sa viac obávať straty batožiny, úrazu alebo bolesti zubov v zahraničí.

Bežné benefity

„K nesporným výhodám patrí, že poistenie platí počas celého roka, klient teda nemusí myslieť pred  každým vycestovaním na jeho uzavretie,“ uvádza hovorkyňa poisťovne Union Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

V praxi to znamená, že cestovatelia môžu počas jeho platnosti uskutočniť neobmedzený počet ciest. Lákadlom je aj jeho komplexnosť, pretože už základný balík pokrýva liečebné náklady, zodpovednosť za škodu, stratu batožiny či problémy v súvislosti s cestovaním lietadlom.

Hovorkyňa poisťovne Uniqa Beata Lipšicová ho odporúča aj dovolenkárom, ktorí uprednostňujú cestu autom. Súčasťou jeho krytia je totiž aj riziko technickej asistencie k vozidlám.

„Mnohí naši  klienti okrem cestovania do zahraničia trávia voľný čas aj turistikou na Slovensku. Pri základom rozsahu krytia tak majú ošetrené aj riziko poistenia zásahu horskej služby na Slovensku a nemusia tak pred plánovaným výletom uzatvárať toto poistenie extra,“ vyzdvihuje jeho ďalšiu výhodu B. Lipšicová. Ide však o preddefinovaný balíček poistenia, a tak by si ho mal klient pred cestou predsa len skontrolovať. V praxi totiž nemusí skutočne pokrývať všetky aktivity a situácie, ktoré ho čakajú.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa