Po tom, ako Uber nájde vašu polohu, vyhľadá vodičov, ktorí sú ochotní vás odviezť. Aplikácia už pred dvanástou hodinou – oficiálnym štartom v Bratislave – našla zapojeného uberistu a vypočítala, koľko minút budeme čakať. Autá Uberu nerozpoznáte. Ide o bežné vozidlá, ktoré nie sú označené logom služby.

Hneď pri prvom pokuse sme „vymákli“ mercedes. V aplikácii sme videli, ako sa k nám blíži auto, kde zastalo alebo sa otočilo. Aplikácia ukáže aj meno vodiča, jeho hodnotenie zákazníkmi a okrem značky auta dokonca aj ŠPZ. Auto však neprichádzalo. Podľa mapy krúžilo okolo nás a hoci sme vodičovi cez SMS miesto spresnili, mercedes sme nezbadali. Možno nás hľadal alebo aj on iba skúšal aplikáciu. Vodič sa nám neozval, objednávku sme preto stornovali. Postupovali sme nesprávne. Ak sa objednávka zruší z vašej vôle, stojí vás to pokutu dve eurá.

Práca na voľný čas

Druhá objednávka už bola úspešná. Nový VW Polo prišiel do piatich minút, tak ako to odhadovala aplikácia. Naším vodičom bol Matúš. Mladý ítečkár, ktorý je zamestnaný, ale šoférovanie má rád. Ako taxikár nikdy nepracoval. „Zatiaľ ste moji druhí zákazníci. Chcem to vyskúšať vo voľnom čase a, samozrejme, si privyrobiť,“ priznáva.

O príchode Uberu sa dozvedel koncom minulého roka, keď o ňom informovali médiá. Na webe vyplnil kontaktný formulár a pred pár týždňami sa mu ozvali dvaja manažéri, ktorí majú na starosti slovenský trh, a pozvali ho na pohovor.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa