Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) mnohí poznajú ako kraj hradov a zámkov s neuveriteľnými prírodnými krásami. Iní ho zas poznajú ako zelenú župu - kraj, ktorý je naklonený životnému prostrediu. V regióne sa ukrýva obrovský potenciál, ktorý v značnej miere určujú aj jeho obyvatelia. Preto župa realizuje projekty, ktoré jej obyvateľom uľahčujú život, zlepšujú im zdravie, skvalitňujú ich vzdelanie a obohacujú ich voľný čas. 

Medzi priority TSK, na čele ktorého od novembra 2013 stojí Jaroslav Baška, už dlhodobo patrí zdravotníctvo, doprava a školstvo. Kraj je pod vedením rodáka z Považskej Bystrice zriaďovateľom troch nemocníc, do ktorých každoročne investuje nemalé peniaze. Zdravotnú starostlivosť v kraji zlepší výstavba centra diagnostiky v považskobystrickej nemocnici, urgentného príjmu v bojnickej nemocnici a úpravy najmenšej župnej nemocnice v Myjave.

V oblasti dopravy idú najväčšie investície do ciest druhej a tretej triedy, ktoré župa spravuje. Na rekonštrukciu kraj využíva vlastné financie aj eurofondy. Rovnako to je pri budovaní cyklistickej infraštruktúry. Ambíciou župy je vybudovať stokilometrovú vážsku cyklomagistrálu. Dnes už verejnosť využíva tri jej dokončené úseky.

Začali od seba, veria mladým ľuďom

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa