„Vzhľadom na to, že spoločnosť Potraviny Kačka podľa zákona spĺňa podmienky na vyhlásenie konkurzu, a najmä vzhľadom na významné obmedzenie disponovania s účtami tejto spoločnosti bankou, podalo predstavenstvo firmy 30. augusta 2019 návrh na konkurz,“ uviedol v piatok generálny riaditeľ Kačky Wiesław Chlebuś.

Do rozhodnutia súdu o vyhlásení konkurzu má obchodný reťazec záujem pokračovať v štandardnej prevádzkovej činnosti a mať predajne otvorené čo najdlhšie. Ešte dva dni predtým hovoril W. Chlebuś o tom, že ekonomická situácia je zložitá, vedú rozhovory s financujúcou bankou a hľadajú nového investora.

Vyplatila ľuďom mzdy?

O tom, že poľská Enterprise Investors nezvláda postaviť sieť potravín na nohy, sa hovorilo už dlhšie. Poukazovali na to nespokojní zamestnanci aj prázdne pulty. V polovici augusta priniesli Hospodárske noviny informáciu o tom, že v posledných štyroch až piatich mesiacoch meškala výplata zamestnancov jednej z prevádzok v Banskobystrickom kraji.

Aj keď v piatok tesne pred oznámením o konkurze boli potraviny Kačka v Bratislave relatívne plné, fotografie z médií z polovice augusta ukazovali regále mimobratislavskej prevádzky, ktoré vyzerali ako vykradnuté. Prázdne miesta bolo vidno medzi základnými potravinami, ako sú syry či ovocné nápoje.

„Kvalitatívny posun v predajniach siete Kačka potrvá zhruba dva až tri roky.“

Maloobchodná sieť vtedy argumentovala tým, že musela

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa