Plánmi investorov vo všetkých oblastiach priemyslu a biznisu zamiešala pandémia koronavírusu. Napriek nepriaznivým vplyvom, obmedzeniam a nepredvídateľnému vývoju v ekonomike sa investori na Slovensku správali nanajvýš rozumne. Mnohé investičné plány investori síce zmrazili, v iných však vidia príležitosť na úspech po pandémii.

Generálny riaditeľ SARIO Róbert Šimončič
Neprehliadnite

Šéf investícií Šimončič: Pracujeme na projektoch, ktoré zamestnajú tridsaťtisíc ľudí

Neštandardné podmienky poodhalili, ako premýšľajú v krízových situáciách najväčší investori na Slovensku. Objem zrealizovaných investícií zároveň potvrdzuje, že slovenský trh je z investičného hľadiska naďalej zaujímavý. A to práve v čase, keď firmy boli nútené z vlaňajška vyťažiť maximum.

Situácia dokonca otvorila priestor na prípravu budúcich masívnejších investícií najmä v oblasti automotivu, ktorý do ďalších rokov avizuje investície v objeme viac ako 1,5 miliardy eur. Napriek tomu išlo vlani aj v tomto najväčšom segmente slovenského priemyslu o viac ako o pokles investícií.

Tie však boli potrebné, aby segment držal krok s enormne rýchlym nábehom na nové trendy spojené najmä s elektromobilitou. Aj vďaka dotáciám a európskej podpore minulý rok išlo najmä o investície najväčších štátnych podnikov.

Výstavba ciest 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa