Počítačový monitor je všadeprítomné okno do sveta práce, ale aj zábavy a je dobré venovať jeho výberu viac pozornosti. Na druhej strane je pravda, že v tomto segmente sa tak často nevšednosti neobjavujú. Keď som však postavil Samsung Space Monitor na stôl, vedel som, že to bude konečne niečo iné. To automaticky nemusí znamenať, že aj lepšie.


Unikát na stole


Že ide o trochu iný monitor, prezrádza aj väčšia škatuľa na 27-palcový monitor. V predaji je aj 32-palcová verzia a tá bude asi už ako z malého televízora. Tieto rozmery nie sú výsledkom toho, že by bol monitor sám osebe rozmerný. V balení je však veľmi neštandardný stojan. Ten je vlastne dôvodom názvu tohto výrobku. Okrem kvality zobrazovania sa totiž stará o ergonómiu na pracovnom stole. V skratke – pridáva voľné miesto. Preto slovo Space z anglického priestor.


Stojan je jednoliata plastová asi centimeter hrubá doska s kovovým jadrom. Cítiť z nej, že je stabilná a udržať hmotnosť monitora jej nerobí problém. V spodnej tretine je jednoduchý, ale efektívna je veľká skrutková príchytka. Kovová konštrukcia vo forme písmena L sa dá ešte rozšíriť posunutím tejto príchytky o jednu či dve pozície nižšie.

Vrchná časť konštrukcie aj skrutkovej príchytky je pogumovaná pre ešte väčšiu stabilitu. Ale potom prišiel problém. V open space redakcii sú k stolom primontované predeľovacie steny. Na to treba pamätať. Tento monitor potrebuje, aby sa stôl dal od steny odsunúť. Testovanie teda muselo pokračovať v domácej pracovni. Najprv treba zacvaknúť samotnú obrazovku do vrchnej časti stojana a zaistiť ho štvoricou skrutiek.


Konečne niečo nevšedné: Ako môže veľká obrazovka pridať miesto na stole

Zdroj: Samsung

Univerzálnosť príchytu dovoľuje monitor primontovať k stolom s hrúbkou približne od 10 až po 90 milimetrov. Inštaláciu zvládne aj úplný laik v priebehu minúty. Ohybné rameno má nejaký druh vstavaného vyvažovania. Ostane v takej polohe, akú si vyberiete. Hneď som si vyskúšal, ako skvele to funguje. Samsung Space Monitor môže byť úplne prilepený k stene a zaberá minimum priestoru na stole. Vtedy je aj v najvyššej polohe, čo by malo byť to pravé pre chrbticu.


Dá sa skloniť

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa