Máloktorá udalosť má dostatočný ráz, aby prebudila politikov z ich tradičnej letargie uhorkovej sezóny. V lete sa predsa nepracuje, ale vytrvalo oddychuje a pripravuje na jesenné intrigy. Dovolenkové plány mnohých slovenských politikov však prerušila neočakávaná zvesť.

Kábul, hlavné mesto Afganistanu, padol. A s ním sa zrútil aj dlhoročný sen o šírení demokracie pomocou stíhačiek a ozbrojených dronov. Ukázalo sa, že verejnosť nemá rada okupantov. Prekvapivé.

WA 22 Kábul - Hovorca Talibanu Zabíhulláh Mudžáhid počas svojej prvej tlačovej konferencie v Kábule v utorok 17. augusta 2021. Afganské hnutie Taliban bude rešpektovať práva žien, ale v medziach noriem islamského práva, vyhlásil. Mudžahid bol roky tieňovou postavou, ktorá vydávala vyhlásenia v mene militantov. Bojovníci Talibanu obsadili v nedeľu 15. augusta afganské hlavné mesto Kábul prekvapujúco ľahko a zvrhli vládu, dve desaťročia vojensky podporovanú Spojenými štátmi a alianciou NATO. Afgan
Neprehliadnite

S Talibanom sa budeme musieť naučiť žiť. Dobe amerického brojenia odzvonilo

Absolútne víťazstvo bojovníkov v gumených šľapkách, zjednotených v slovách islamskej šahády, šokovalo celý svet. Historické zlyhanie morálneho imperializmu v podaní Ameriky spustilo sled reakcií a ich následkov. Niektoré z nich dokonca dorazili na Slovensko a prebrali do života viacerých politikov.

V hre je predsa prežitie národa. Slovenského.

Anketa
Mali by sme poskytnúť azyl Afgancov s väzbami na Slovensko?
  • 46%
  • 54%

Slovenská (ne)pohostinnosť

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa