Bez osobných konfliktov a závisti by slovenská politika bola nudná. So zaujímavým obsahom sme nikdy nemohli rátať, na význame postupne získavala najmä kontroverzná forma.

Čo myšlienka, to čerstvý konflikt. Raz ide o dlhodobý spor medzi koaličnými politikmi, inokedy o osobnú nevraživosť novinára k činiteľovi. Pokiaľ by ste v uvedených sporoch hľadali ratio, už dávno by ste stratili vôľu zaujímať sa o verejné veci.

Pandorinu skrinku sympatií, antipatií a iných prejavov oddanosti politikov, odborníkov a médií sa nedávno podarilo otvoriť ministerke Kolíkovej. Jej návrh reformy Trestného zákona priniesol viacero myšlienok, ktoré rozvírili hladiny diskurzu. Zbíjanie lacných politických bodov na téme držania drog tentoraz predbehla téma boja proti dezinformáciam.

matovic, ilustracia
Neprehliadnite

Igor Matovič mal výnimočne pravdu. Radšej zbaliť kufre a odísť

Bitka prázdnych fráz

Navrhovaná úprava zriaďujúca trestný čin šírenia nepravdivej informácie pripravila ideálnu pôdu pre kultúrno-etický masaker s osobnými motívmi. Pomyselné barikády sa začali vznášať nad táborom informačných jastrabov, ale aj obhajcov nekompromisnej slobody prejavu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa