Očakáva sa, že Škoda by koncom tohto roka mohla predstaviť druhú generáciu modelu Kodiaq. Je preto najlepší čas na kúpu tej prvej. Aktuálne je totiž v optimálnej forme – po rokoch výroby je produkt zdokonalený a zbavený prvotných nedostatkov, akými boli napríklad známe vŕzgajúce držadlá dverí či niekoľko iných drobností. To je daň, ktorú automobilky často platia pri uvádzaní nových modelov. A Kodiaq bol -pionierom novej éry českej automobilky.

Sedemmiestna verzia

V súčasnosti už je etablovaný hráč na poli univerzálnych SUV, ktoré sa uživia vo firme, ale uplatnenie nájdu aj vo väčšej rodine. Testované vozidlo bolo vybavené aj sedadlami tretieho radu, čo znamená, že odvezie až sedem cestujúcich. Pozor, v treťom rade nie je miesta na rozdávanie, a to najmä v oblasti chodidiel. Dospelí sa tam núdzovo odvezú, ale budú musieť prijať kompromis týkajúci sa komfortu a priestoru.

Deti si tam sadnú pohodlnejšie, no takisto to má svoje limity – kotvenie Isofix či TopTether nenájdete, preto je tretí rad vhodný skôr pre deti, ktoré už nemusia sedieť na podsedáku či v sedačke. Skrátka a jasne, Kodiaq síce ponúka sedem miest, ale malá dodávka vám ponúkne plnohodnotnejší zážitok z tohto benefitu. Navyše v päťmiestnej verzii, ktorú preferujem ja, vozidlo ponúka mamutí batožinový priestor s kapacitou 835 litrov. Druhý rad sedadiel je posuvný a má nastaviteľné opierky v štandardnom -pomere 2 : 3. Tam sa budú cítiť kráľovsky aj ľudia s nadpriemernou výškou.

Výborný kokpit

Je paradoxom dneška, že automobil, ktorý je na konci svojho výrobného cyklu, ponúka lepšiu ergonómiu než mnohí najmodernejší konkurenti. Je pravda, že z vizuálneho hľadiska sa od uvedenia modelu Kodiaq aj Škoda posunula na inú úroveň, no z pohľadu funkčnosti si tento interiér nemôžem vynachváliť.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa