Elektrická Kia EV6 vyzerá futuristicky, no zároveň je viac než vhodná na bežný život. Má nečakane veľký kufor a ponúka praktický odkladací priestor aj pod prednou kapotou – zmestia sa doň nabíjacie káble. Prekvapivo veľa miesta je aj na zadných sedadlách.

Kľučky, ktoré sa môžu elegantne zasunúť do karosérie, sú síce štýlové a dnes aj veľmi moderné, no v praxi sú stále nepraktické. Stačí malá vrstva snehu či námraza a kľučky sa pri pokuse o odomknutie nevysunú. Interiér novinky nezaostáva za pôsobivým vonkajším vzhľadom.

Minimalistický dizajn sa snúbi s kvalitným vyhotovením. Dobrú atmosféru na palube dotvára špičková audiosústava Meridian, ktorá hrá ako v luxusnej limuzíne. Pocit podobný prémiovej triede navodí aj ambientné podsvietenie či asistenčné systémy na elitnej úrovni.

Harmónia digitalizácie s ovládaním

Medzi bezpečnostné vychytávky EV6 patrí napríklad asistovaná zmena jazdného pruhu, keď vozidlo aktívne sleduje všetko navôkol, aby sa uistilo o bezpečnosti manévru. Vynikajúci prehľad však má aj vodič, ktorému sa pohľad do mŕtveho uhla vozidla zobrazuje priamo na virtuálnom prístrojovom paneli.

Čerešničkou na torte sú vynikajúce matrix-LED svetlomety, vďaka ktorým bude vodič vidieť za tmy na cestu podstatne lepšie než doteraz. Kia dokázala nájsť harmóniu medzi digitalizáciou kabíny a prehľadným usporiadaním hlavných ovládacích prvkov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa