Nie je obvyklé, aby sa pri facelifte automobilu zmenila aj jeho ťažisková motorizácia. Modernizovaný Ceed však prichádza aj s novým agregátom 1,5 T-GDi, ktorý vodiča prekvapí. Už na papieri vyzerá sľubne, je o štrnásť percent výkonnejší než 1,4 T-GDi a ponúka o 4,5 percenta vyšší krútiaci moment.

mercedes
Neprehliadnite

Mercedes EQA je výnimočný pre efektivitu, ale silnou stránkou je aj dizajn

Nový motor je fantastický. Jeho výkon 118 kW (160 k) cítiť ako za starých čias, promptne reaguje na plynový pedál a v otáčkach má športovo dravý zvuk. V spodnej sfére pracovného spektra je zasa príjemne tichý. Spotreba sa v rámci testovacieho týždňa ustálila na cifre 6,8 l/100 km, no treba povedať, že bola najmä výsledkom diaľničnej jazdy.

Motor pri pokojnejšom tempe dokáže jazdiť aj o liter a pol úspornejšie, čo je pri danom výkone veľmi atraktívna hodnota. Tento agregát sa dá kúpiť aj so šesťstupňovým manuálom už za 17 490 eur, rozhodne teda nie je nedostupný. Kto túži po automate, 1,5 T-GDi kúpi od 19 290 eur.

dacia
Neprehliadnite

Podarená Dacia Logan, tretia generácia je adept pre firemné flotily

Podarený dizajn

Ceed pôsobí prakticky v každom smere veľmi kvalitne a cítiť to aj z jeho suverénnej jazdy. Podvozok sa vyrovná dynamike motora a sekunduje mu perfektne.

Kabína modelu Ceed je kvalitná z pohľadu materiálovej skladby i vyhotovenia. Vynikajúca je aj ergonómia.
Zdroj: Filip Kadlečík
Kabína modelu Ceed je kvalitná z pohľadu materiálovej skladby i vyhotovenia. Vynikajúca je aj ergonómia.

Niekomu by mohlo prekážať, že je tuhší, než je zaužívaný priemer, no z pohľadu šoféra to sedí k povahe vozidla. Spolu s priamym riadením sa motor, podvozok a výborná sedemstupňová dvojspojková samočinná prevodovka starajú o jazdné vlastnosti, ktoré dokážete vychutnať.

Menej spokojní budú pasažieri na zadných sedadlách, ktorí si tuhosť podvozka neužijú, skôr bude znižovať ich jazdný komfort.

Špičková ergonómia

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa