Začiatkom februára 2018 sa po Veľkej Mači začalo pohybovať auto, ktoré tam dovtedy obyvatelia nevideli. Zvyčajne v ňom sedeli dvaja muži. Niekedy cez deň a niekedy večer sa vozili najmä v okolí Brezovej ulice. Miroslav Marček a Tomáš Szabó boli na sledovanie Jána Kuciaka dobre pripravení.

Mali nakúpené nové tlačidlové telefóny, v nich boli SIM karty, ktoré boli napísané len na priekupníkov. K dispozícii mali fotky aj videozáznam zo sledovania J. Kuciaka. V stredu 21. februára prišli do Veľkej Mače naposledy. M. Marček sa ukryl v letnej kuchynke domu, v ktorom J. Kuciak býval so svojou snúbenicou M. Kušnírovou. O necelé dve hodiny vošiel priamo do domu. Padli tri výstrely. J. Kuciak a M. Kušnírová boli mŕtvi.

Takto v skratke vyzerá obžaloba vo veci dvojnásobnej vraždy, ktorá zmenila Slovensko. TRENDU ju poskytol Úrad špeciálnej prokuratúry cez infožiadosť. Celá obžaloba má takmer sto strán, Úrad zverejnil len jej úvod. Aj z neho sa však dá prečítať, ako vražda prebehla a aké dôkazy má polícia proti vykonávateľom, sprostredkovateľovi aj objednávateľovi, ktorým je mafián Marian Kočner.

Sledovanie novinárov

Príprava na

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa