Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho boli pre Slovensko katastrofou a slová niekdajšieho prezidenta o mafiánskom štáte neboli ďaleko od pravdy

Tieto vlády zároveň nastavili latku morálky tak nízko, že aj skupina poslancov okolo Joža Pročka a Jána Heráka, ktorá prišla po nich, sa teraz môže cítiť ako etalón solídnosti.

Aby sme lepšie pochopili niektoré kroky súčasnej vládnej koalície, musíme si uvedomiť, že v jej DNA je aj morálna nadradenosť voči predchádzajúcim vládam. Je to jej subjektívny pocit, ktorého základy sa zrodili v protikorupčnej agende ako dominantnej témy predvolebnej kampane, od ktorej pochádza legitimita jej víťazstva.

Lenže často sa stáva, že morálna nadradenosť skĺzne do arogancie. Po príklady nemusíme chodiť ďaleko. Jedným z nich je aktuálny návrh novely zákona o štátnej službe, podľa ktorého by mohli ministri aj bez udania dôvodu prepustiť ktoréhokoľvek vedúceho zamestnanca z ich rezortu. Odborníci sa zhodujú na tom, že ide o tvrdý úder pre profesionálnu štátnu službu a všetky výdobytky, ktoré si úradníci za minulých garnitúr vybojovali.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa