komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Robert Kaliňák dostal v auguste 2017 otázky nemeckých orgánov, z ktorých vyplynulo, že v júli bol v Berlíne unesený vietnamský občan, ktorý tam požiadal o azyl. Auto jeho únoscov sa tri dni po čine objavilo na bratislavskom parkovisku pri vládnom hoteli Bôrik, a to v čase, keď sa tam viedli slovensko-vietnamské rokovania.

Otázky smerovali k tomu, či unesený Vietnamec opustil územie Európskej únie v slovenskom vládnom lietadle. Na také dopyty by priemerný minister vnútra členského štátu Únie zareagoval priemerne.

Považoval by za vec svojej profesionálnej cti, aby dôkladne, so stopercentnou istotou zistil, čo sa vlastne stalo. Ale Ficov najlepší minister postupoval celkom inak. Tak, ako keby vietnamská štátna návšteva bola Ladislavom Bašternákom.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Vôbec mu neprišlo podivné, že delegácia, ktorú viedol jeho kolega, minister vnútra totalitného policajného štátu, a jej členom bol aj zástupca šéfa vietnamskej tajnej služby, náhle zmenila svoje cestovné plány.

Nepristála vo Viedni, ale v Prahe, a aby stihla program, deň pred návštevou (!) požiadala o poskytnutie slovenského lietadla nielen na cestu z Prahy do Bratislavy, ale aj z Bratislavy do Moskvy. Ministrovi Kaliňákovi vôbec nepripadalo podivné, že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa