• Čínsky výrobca Xiaomi (v slovenskej transkripcii Siao-mi), ktorý na domovskom trhu poráža iPhone aj vlajkové samsungovské Galaxie, sa chváli ďalším úspechom. Prvú stotisícovú tranžu nového smartfónu Mi3 (štvojadro s päťpalcovým full HD displejom a 13-megapixlovou kamerou) vypredal cez svoj web v priebehu necelých 90 sekúnd. Po mobile sa zaprášilo rýchlejšie ako po lístkoch na KHL.
  • Microsoft vydal update mobilného operačného systému Windows Phone 8. Reaguje tak na smartfóny s veľkými full HD displejmi a štvorjadrovými procesormi. Prvým jumbo mobilom (fabletom) s oknami bude Nokia Lumia 1250. Otázka je, či na dlhú dobu nebude aj jediná.
  • Niekdajší manažér Microsoftu Stephen Elop nebol jedinou a ani prvou voľbou, keď Nokia pred troma rokmi hľadala nového CEO. Ako spomína dlhoročný šéf a neskôr predseda predstavenstva firmy Jorma Ollila vo svojej biografii, bavil sa s piatimi kandidátmi a S. Elop bol muž číslo dva. Táto informácia imidžu človeka uchádzajúceho sa o pozíciu CEO Microsoftu veľmi nepomôže.
  • Apple podľa zvyčajne dobre informovaného denníka The Wall Street Journal znižuje výrobu iPhonu 5C. Vedú ho k tomu slabšie predaje mobilu, ktorý firma uviedla spolu s výkonnejším (a drahším) iPhonom 5S. Ten záujemcovia pri výbere nového jablka uprednostňujú, predáva sa v niekoľkonásobne väčších objemoch. Možno práve to Apple uvedením dvoch mobilov sledoval.