Samsung Galaxy M20

Úplná novinka, ktorá do obchodov dorazí v priebehu najbližších dní, je aj novinkou, čo sa týka dizajnovej filozofie kórejskej značky. Prvýkrát podľahla trendu a v rozmernom displeji s úplne miniatúrnym rámom použila výrez pre prednú kameru. Našťastie len malý v tvare slzy, takže priestoru na notifikácie je dosť. Druhým prekvapením je citeľný posun v pomere výbavy a ceny. Za približne 230 eur Samsung až tak extrémne nešetril na parametroch.

Napríklad už len gigantická batéria. Vďaka displeju s natiahnutým full HD rozlíšením a nie až takému náročnému procesoru by M20 mohol vydržať na jedno nabitie aj tri dni. Uvidíme po prvých testoch. Z vlastností, na ktoré sú už mnohí zvyknutí, bude chýbať NFC, optická stabilizácia fotoaparátu a zvýšená odolnosť.

Jarné vyberanie mobilov: Ako si vybrať z ponuky do 300 eur

Samsung Galaxy M20 Zdroj: Samsung

Okrem toho však si však nie je na čo sťažovať. Dostatočná je kapacita operačnej aj internej pamäte, nechýba dual SIM ani slot pre pamäťovú kartu a dokonca ani 3,5 mm jack konektor. Hodí sa aj širokouhlý 120-stupňový objektív sekundárnej zadnej kamery.

Honor 8X

Keď sa to tak vezme, Honor 8X je o pár desiatok drahšia a mierne zlepšená verzia svojho „bratranca“ Huawei P Smart (2019). Obidvaja majú 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa