Koľko ľudí u vás pracuje? Vlaňajšie štatistiky hovoria o dvadsiatke, nedávno ste spomenuli štyridsať a dnes som začul, že šesťdesiat. Tak rýchlo rastiete?

Máme pobočku v Česku, človeka na plný úväzok v Singapure, v Mexiku a v Atlante, a keď započítame aj živnostníkov, ktorí s nami spolupracujú, tak sa dostaneme na číslo osemdesiat. Rastieme rýchlo. Klienti v zahraničí potrebujú podporu, takže sa budeme určite rozširovať.

Vyvíjate balíkový softvér. Načo potrebujete pobočky a podporu na mieste?

Softvér na rozpoznávanie odtlačkov je zložitý na nasadenie. Vyžaduje ľudí, ktorí ho nainštalujú a naučia klienta pracovať s biometriou. Program sám zistí, ktoré odtlačky patria komu, ale následne mu treba povedať, čo s tým. Niekto chce obnoviť občiansky preukaz, iný sa snaží registrovať pod dvomi menami a niekto musí výsledok programu vyhodnotiť.

Máte historicky najlepší výsledok v testoch americkej vládnej agentúry pre normy a technológie. Čo to znamená?

Patríme medzi tri najlepšie biometrické firmy vo svete. Snažíme sa o vyvážené riešenie, ktoré nepotrebuje veľa operačnej pamäte a je dostatočne presné a rýchle. Americká agentúra v rankingu hodnotila päť rôznych kritérií v deviatich scenároch a my sme boli jediný, ktorý patril medzi päť najlepších vo všetkých.

Akých najnáročnejších klientov máte? Hovorí sa aj o americkej armáde.

Biometricky najviac komplikované systémy sú tie, ktoré obsahujú najviac dát. Náš najväčší systém obsahuje fotky a údaje 180 miliónov ľudí. Je to národný systém Indonézie na identifikáciu ľudí. Práve americké výsledky nám pomohli bojovať o takéto veľké zákazky. Iní klienti zase hľadajú presnosť, pretože výsledok rozhoduje o ľudskom živote. Napríklad americká armáda. Majú multimodálny systém na identifikáciu ľudí v teréne a ich rozoznanie od nepriateľov. Okrem odtlačkov prstov od nás snímajú súbežne aj dúhovky očí a tvár. Vybrali si nás na základe presnosti, aj keď išlo o malý prenosný systém, ktorý zvládol bežať na smartfónoch a zariadeniach, ktoré nemájú výpočtovú silu pécečka.

Ján Lunter ml.: Vyvíjame algoritmus, ktorý sa bude učiť ako človek

Od prstov k tváram

Čím ste prekonali konkurenciu?

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa