Už trasa prvého dňa, ktorá smerovala z Murteru do mestečka Primoštendala, dala posádkam poriadne zabrať, keď križovali protivietor či následne využili pomoc zadného vetra, pri ktorom vyťahovali spinakre a genakre. Prvé štyri etapy preverili odolnosť skipperov aj pripravenosť posádok na vyvrcholenie regaty. V piatok pripravili rozhodcovia v okolí ostrova Zminjak posledné dve etapy regaty formou karuselu. Lode sa tak pretekali na menšom priestore, navzájom sa sledovali, točili len dve obrátky okolo bójok v tvare trojuholníka a cieľ pretínali na rovnakom mieste ako štart. Išlo o novinku, ktorá priniesla napínavé zápolenie až do cieľovej rovinky, lebo rozostupy medzi jednotlivými loďami boli minimálne.

Jachtárske počasie prinieslo adrenalín

Chemkostav – víťazi kategórie Bavaria 46 Cruiser s genakrom Zdroj: Peter Kotlár

TREND Regata už od svojho počiatku v roku 2001 bola koncipovaná ako biznis regata. Tento rok však splnila očakávania nielen laikom, ale aj profesionálnym jachtárom. Takmer 200 súťažiacim v 25 posádkach priniesla (nie)len vďaka počasiu adrenalín na mori a biznis kontakty na súši. Uvidíme sa opäť v prvý júnový týždeň na TREND Regate 2018.

Jachtárske počasie prinieslo adrenalín

Lucron Group – 3. miesto Bavaria 46 Cruiser s genakrom Zdroj: Peter Kotlár

Generálnym partneromTREND Regaty 2017 boli hodinky Ulysse Nardin z klenotníctva SHERON. Realizačným partnerom bola spoločnosť Yacht Sport Sailingparadise a mediálnym partnerom News and Media Holding.

Výsledky

Bavaria 41 Cruiser s genakrom

1. Schrack Technik – skipper Peter Šurín

2. Equity Finance – skipper Ján Urbánek

3. Capital Markets – skipper Góran Ivankovič

Bavaria 46 Cruiser s genakrom

1. Chemkostav – skipper Jozef Hnilica

2. MotejlekSkocopole.com – skipper Ján Hirnšal

3. Lucron Group – skipper Ľubo Macejka

Bavaria 46 Cruiser so spinakrom

1. Hotel Turiec – skipper Jakub Kaňuk

2. Mercedes – skipper Robo Osvald

3. IGV Technológie – skipper Maroš Baran

Cena FUNNY CREW: Aluprint

Cena FAIR PLAY: SAM Headhunting