Peniaze vložené do investičných životných poistiek (IŽP) zhltnú v prvých rokoch od podpisu zmluvy poplatky. Tento systém ukončila minulý rok prísnejšia regulácia zo strany štátu, IŽP je výhodnejšie. Lenže pozitívna zmena prišla príliš neskoro. Dnes je na trhu veľa lepších alternatív.

Aký vplyv mal pandemický rok 2020 na sprostredkovateľský trh?

Situácia nás určite zasiahla a máme za sebou rok, ktorý nemáme s čím porovnať. Finančné sprostredkovanie a finančné služby vôbec sú našťastie sektorom, ktorý bol rovnako žiadaný aj počas pandémie. Nie sme v situácii, v ktorej sa ocitol napríklad cestovný ruch. Napriek tomu cítime, že klienti začali viac rozmýšľať nad hodnotou peňazí a nad zmluvami, ktoré majú uzatvorené. Cítime, že na začiatku pandémie zatiahli ručnú brzdu. Následne z nich opadla nervozita a vrátili sa do určitého štandardu.

Pandémia podľa NBS mohla vyvolať rušenie životných poistiek. Peniaze ľudia mohli použiť inak...

Nezaznamenali sme trend rušenia poistiek. Dôležité v tomto smere je, či si klient dostatočne uvedomuje úžitok tohto produktu. V tom je práve dôležitá úloha sprostredkovateľa. U nás skôr evidujeme väčší záujem. S klientmi sme robili opätovnú analýzu s ohľadom na to, či ich krytie zahŕňa aj okolnosti pandémie. Medziročný nárast v životnom poistení evidujeme o pätnásť percent.

Tornádo, ktoré pustošilo južnú Moravu, napáchalo obrovské škody.
Neprehliadnite

Štandardné poistenie majetku kryje aj tornádo. Neudržiavané poistky však klientom nepomôžu

Niektoré poisťovne mali pandémiu úplne vo výlukách.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa