Hoci v súvislosti s plánovanou investíciou koncernu Volkswagen na Slovensku sa najprv hovorilo takmer o miliarde eur, v úvodných fázach sa preinvestuje polovica tejto sumy. A to do modernizácie a spustenia produkcie nových modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb.

Najväčšiemu slovenskému výrobnému podniku v automotive tieto prostriedky dávajú potrebný čas na prekonanie koronakrízy a najmä zabezpečia dlhodobú zamestnanosť. Dve kľúčové veci, pre ktoré sa Volkswagen Slovakia v ostatných prinajmenšom dvoch rokoch zvyšovaním efektivity „tlačil“ medzi favorizované podniky nemeckého koncernu. Výroba nových modelov by sa mala začať v roku 2023.

Vo Volkswagen Slovakia sa začala výroba Škoda Karoq
Neprehliadnite

Popri Volkswagene sa rozrastie aj Škoda. Výrobu jej vlajkovej lode prevezme Bratislava

Nové kapacity nepribudnú

Ako pred časom v rozhovore pre TREND uviedol šéf Volkswagenu Slovakia Oliver Grünberg, od začiatku minulého roka sa riadili mottom: „Strechu treba opravovať vtedy, keď svieti slnko.“ V podniku sa to potvrdilo. „Už vlani sme silno šliapli na brzdu, čo sa týka nákladov, a v tomto roku nasledovalo pre koronakrízu brzdenie až na podlahu. Boli sme však dobre pripravení,“ konštatoval O. Grünberg. Uvedomoval si, že „z dlhodobej perspektívy musia na zabezpečenie vyťaženia celého závodu nasledovať ďalšie projekty“.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa