HR oddelenie Mosta

Biznismeni mali podľa medializovaných informácií v rámci SMK aj svoju oficiálnu platformu. Bol ňou politicko-ekonomický výbor. Jeho niekdajší predseda István Harna za členov výboru označil Š. Czucza aj O. Világiho. „Pripravovali analýzy pred rozpočtom, pri rôznych veciach a, samozrejme, navrhovali po prípade kandidátov, o ktorých vždy rozhodovalo vedenie strany,“ povedal o výbore v RTVS Béla Bugár.

Výbor mal teda plniť aj funkciu nejakého straníckeho HR oddelenia. Vtedajší predseda SMK B. Bugár síce odmietol, že by mal pri výbere nominantov hlavné slovo, ale zároveň priznal, že sa stalo len tri- či štyrikrát, že predsedníctvo nesúhlasilo s nominantom výboru, zhodnotil v roku 2012 komentátor TRENDU Marián Leško.

Lídra strany B. Bugára sa na Czuczov vplyv pýtali novinári už za Dzurindovej vlády. „Takže jeho povesť nejakého neoficiálneho Gabriela Palacku SMK, financmajstra strany, je nepravdivá?“ zaujímali sa v roku 2005 reportéri TRENDU.

„Je to hlúposť. Naopak, ľudí od nás zo Šamorína sledujem veľmi pozorne. Štefanovi Czuczovi a Františkovi Hideghéthymu [generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu za druhej Dzurindovej vlády – pozn. TREND] stále hovorím, že ak urobia jednu jedinú chybu, tak budem mať problém ja. Lebo každý ich spája so mnou,“ odpovedal B. Bugár.

Világiho nulový vplyv

V roku 2009 odišiel z SMK B. Bugár a s ním ďalší politici z SMK. Založili Most-Híd, ktorý sa už v ďalšom roku stal súčasťou vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS).

Bugárovci stiahli väčšinu

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa