Keď sa chcete stať vládcom v postkomunistickej Európe, nezaobídete sa bez niekoľkých kľúčových atribútov.

Volebný proces je celkom predvídateľný, jasným odporúčaním je niesť sa na vlne ľavicového populizmu. V závislosti od aktuálnej spoločenskej nálady treba pridať aj zmes protikorupčnej rétoriky. Keď si už získate srdcia dobrodušných a predovšetkým naivných voličov, zasadli ste na tróne svojho vlastného panstva medzi Dunajom a Tatrami.

Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič. FOTO TASR – Dano Veselský
Neprehliadnite

Matovič do toho ide ako Hurvínek, no dať päťstoeurovky seniorom nebude jednoduché, firmy utrpia

Vytvorenie vládnej zostavy nepripomína komplexnú šachovú partiu, porciovanie koristi prebieha na základe sily, chamtivosti a drzosti zúčastnených aktérov. Celkový proces je prekvapivo rýchly, dohody o prioritách zvyknú byť napísané nejasne a ich platnosť je otázna. Svetlo sveta uzrela nová vláda, ktorej cieľom je mýtická zmena.

Na nebeskej ceste sa však objavil mor z ďalekého Orientu. Súčasné hygienické rozpoloženie nevyvoláva pozitívne dojmy. Epidemické opatrenia pôsobia nekompletne a selektívne, zdravotníctvo kolabuje. Pridajte k tomu tlačovkové hry nemenovaného ministra financií a dosiahli sme stav národného chaosu.

Na snímke predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas snemu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pri príležitosti 10. výročia vzniku hnutia, 17. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Svet Igora Matoviča: Obed zadarmo nestačí. Ľuďom treba platiť za ochotu najesť sa bezplatne

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa