Ako zvyčajne, aj v prípade Hyundai i30 Fastback importér ponúka na test to najvýkonnejšie a najvybavenejšie z vlastnej ponuky. Kľúčik, ktorý preberám, už z diaľky rozsvecuje svetlá na deriváte poháňanom benzínovým turbo-štvorvalcom (103 kW/140 k), spárovaným so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. K tomu najvyššia úroveň štandardnej výbavy Style.

Pred odjazdom dostávam odporúčanie, aby som si všimol jeho športovejšie jazdné vlastnosti, vraj si ich všetci pochvaľujú. Uvidíme, či to bol úder na moju citlivú strunu alebo len nenaplnený sľub...

Hyundai i30 Fastback: Na dizajne nešetrili, pripomína mi Porsche

Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI Zdroj: Hyundai

Palec hore

Zvyčajne to chodí tak, že ak výrobca hlavného prúdu na jednom technickom základe ponúka viac karosárskych verzií, potom predok až po stĺpik B ponecháva v pôvodnom stave a modifikuje len zadnú partiu. Plus, mínus. Je to funkčné, je to lacné. To, čo vidím, je z iného súdka. Mám pred sebou vážnejšie prepracovanú karosériu i30, ktorá síce ani náhodou nezapiera príslušnosť k pôvodnému typovému radu, ale má originálne nárazníky, otvory náporového chladenia, iné sú okná aj dvere, ba aj komplet osvetľovacie telesá majú svojskú fazónu.

Pohľad z profilu odhalí zníženú strechu aj viac sklonené čelné sklo. A celok? Ako sa tak prizerám zboku (fanúšikovia značky Porsche, zabite ma!), tento fastback s výnimkou výraznej odtrhovej hrany mi tak trochu pripomína Panameru... Ak dizajnéri nedostanú príkaz šetriť za každú cenu, zvyčajne to vidieť. Čo dodať? Len blahoželať.

Pracovisko vodiča

Pri nastupovaní za volant sa hlavou zoznámim s nízkym rámom strechy tak, že si to pamätám a viac si to už radšej nezopakujem. Po usadnutí si najprv robím osobnú inventúru toho, čo sa mi páči – športový prístrojový štít s veľkými transparentnými stupnicami, navyše aj v automatickom móde prevodovky zobrazuje číslo zaradeného prevodového stupňa.

Hyundai i30 Fastback: Na dizajne nešetrili, pripomína mi Porsche

Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI Zdroj: Hyundai

Hrubé rámy centrálnych dotykových obrazoviek zvyčajne kritizujem, no v tomto prípade nenamietam, lebo sú 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa