Hybridný crossover Hyundai Kona to má s aktuálnymi priamymi súpermi ľahké. Existuje vlastne iba jeden, zato veľmi tvrdý. Toyota C-HR Hybrid a Kona Hybrid sa bijú o toho istého klienta. Má Hyundai na to, aby porazil produkt automobilky, ktorá sa na poli hybridov pohybuje už desaťročia? Aký je naživo a kde má slabiny?

Z hľadiska dizajnu Hyundai Toyote nezostáva nič dlžný. Kona je moderné malé SUV, ktoré dokonale zapadne do mestského prostredia. Má odvážnu prednú časť s delenými diódovými svetlami, ktorú navyše zdobia nápadné sivé ochranné prvky. Profil vozidla pôsobí atletickým dojmom, čomu pomáha aj dvojfarebne lakovaná karoséria s čiernou strechou. Dominantná modrá metalíza je síce výrazná, no podľa nás tomuto autu pasuje ako uliata. Celkový dojem dotvárajú dvojfarebné disky kolies, ktoré patria k tomu najkrajšiemu, čo dnes automobilky ponúkajú.

Prehľadné a intuitívne

Slová chvály si zaslúži aj interiér crossovera. Hneď po nasadnutí vás objíme príjemné kožené sedadlo, ktoré je nielen vyhrievané, ale aj odvetrávané. Nastavíte si ho elektricky a následne môžete chytiť do rúk príjemný volant. Ten je potiahnutý kvalitným materiálom, má výborný tvar a dobre rozložené multifunkčné tlačidlá. Vo svete bežných áut patrí rozhodne k tomu najlepšiemu, čo sa dnes ponúka. Prístrojová doska je prehľadná a jednoduchá, ponúka dosť informácií o vozidle, ale napríklad i o médiách či navigácii. Niekomu by mohlo prekážať, že nie je digitálna, no okrem príjemného head-up displeja to plne vynahradí excelentná centrálna obrazovka.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa