Huawei má v budovaní svojho portfólia top mobilov podobnú stratégiu ako Samsung. Najprv je to klasická vlajková loď nabitá funkciami. Takže napríklad tento rok Galaxy S8 a Huawei P10, respektíve ich rovnako vybavený, ale rozmernejší súrodenec S8+ a P10 Plus.

Po pár mesiacoch tieto značky uvedú ešte o niečo vybavenejší kúsok pre tých najnáročnejších. Možno by sa dali označovať ako biznisové vlajkové lode. Takže to bol nedávno Note 8 a Huawei v októbri zas ukázal Mate 10 Pro (a tiež Mate 10). Oplatí sa teda prejsť z P10, prípadne mu dať prednosť pred konkurentmi od LG alebo Samsungu?

Spracovanie na jednotku

Je jasné, že univerzálne objektívna odpoveď na túto otázku nejestvuje. No určite platí, že Mate 10 Pro stojí za seriózne zváženie pri výbere prémiového smartfónu. Podrobné zváženie, pretože trochu klame telom. Dizajn by sa dal označiť za trochu diétny. Pre niekoho to môže byť, naopak, bonus.

Mate 10 Pro si určite nezakladá na nejakých výrazných dizajnových prvkoch a je to súmerná sklenená tablička s kovovým rámom a súmerným usporiadaním prvkov. Perfektné továrenské spracovanie asi nie je žiadnym prekvapením. Na desatinu milimetra lícuje slot na dve SIM karty na ľavej hrane aj pevné a ľahko nahmatateľné tlačidlá na vypnutie a zmenu hlasitosti na opačnej strane.

Huawei  Mate 10 Pro: Jedno prekvapenie za druhým

Zdroj: Huawei

Displej zabral skoro celú plochu mobilu, takže tam ostalo miesto len pre prednú kameru, mriežku reproduktora a pár senzorov. Okrúhla čítačka odtlačkov sa presunula do stredu hornej tretiny zadného krytu. Súmerne nad ňou sú objektívy duálneho fotoaparátu a vedľa blesk a senzory na ostrenie. Objektívy vystupujú z tela asi jeden milimeter. Ale majú pomerne ostrú hranu, takže s nejakým krytom to bude lepšie. Jeden bežný priehľadný je aj priamo v balení.

Spodná hrana obsahuje USB-C a mriežku druhého reproduktora, hore je zas pomerne raritný infračervený senzor na ovládanie domácej elektroniky. Drobnosť, ale určite sa takmer každému skôr alebo neskôr zíde.

Mate 10 Pro sa v ruke drží pohodlne, aj keď šmýkaniu sa nevyhne. S rozmermi by nemal mať nikto problém. Aj napriek veľkému displeju patria celkové rozmery v danom segmente k najmenším. Ak by sa niekomu aj tak ovládal jednou rukou komplikovane, mobil podporuje zmenšenie obrazovky jednoduchých gestom. Stačí potiahnuť prstom po časti s hlavnými tlačidlami na dolnej hrane displeja. Potešilo aj to, že Huawei sa konečne pustil do konštrukcií odolných voči vode a prachu. Mate 10 Pro disponuje certifikátom IP67.

Huawei  Mate 10 Pro: Jedno prekvapenie za druhým

Zdroj: Huawei

Nevšedný, ale kvalitný displej

Huawei sa rozhodol pre nie úplne bežný

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa