Magisterská fraška šéfa koaličnej strany Sme rodina Borisa Kollára sa prepadla do takých hlbokých suterénov, že aj obrana neohrabaného Andreja Danka pri nej pôsobila dôstojnejšie. Áno, Boris Kollár to má možno ťažšie než jeho predchodca, pretože v koalícii sa stále nájde dosť čestných poslancov, ktorí prechovávajú akú-takú úctu k akademického vzdelaniu a funkcii, ktorú Kollár reprezentuje. Ale beztak.

Kollárova nemohúcnosť natoľko bije do očí, že na poplach zavelil sám premiér a pricválal mu na pomoc. Ak môžeme Igora Matoviča za niečo pochváliť, tak za to, že je majster úhybných manévrov. Jeden z nich vytiahol z rukáva aj teraz. Je to pritom až smiešne jednoduchá stratégia – presunúť pozornosť z Kollára na zlé školstvo, ktoré jeho podvod dopustilo. Niečo, na čo mu môžu skočiť azda len absolventi s titulom zo Skalice.

Plán je teda taký, že zoberieme nečestné tituly všetkým plagiátorom a zrušíme polovicu vysokých škôl. Vraj toto je konečne tá reforma, na ktorú sme všetci tak túžobne čakali. Technické veci má doladiť minister školstva Branislav Gröhling. S termínom do konca leta.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa