Človekom, ktorý stojí za odvážnou ponukou na odkúpenie legendárnej značky Lamborghini od nemeckého koncernu Volkswagen, je vcelku neznámy tridsaťosemročný Rea Stark Rajcic. Ponuka bola 7,5 miliardy eur.

Rimac
Neprehliadnite

Šepká sa o tajnej dohode. Balkánsky Elon Musk rokuje s Volkswagenom

Táto informácia takmer okamžite rozvírila vody autobiznisu, keďže doteraz sa o investičnej spoločnosti Quantum Group, ktorú R. S. Rajcic spoluvlastní a prostredníctvom ktorej chce kupovať, veľa nehovorilo.

Navyše Lamborghini oficiálne nie je na predaj, hoci sa o tejto možnosti v minulosti neraz hovorilo. Koncom vlaňajška však VW vyhlásil, že si ju chce ponechať. Dôvodom je aj avizovaný plán elektrifikácie Lamborghini za viac ako jeden a pol miliardy eur.

Elektrická prvotina

Deklarovaný nezáujem Volkswagenu predávať nezmenil nič na tom, že podľa portálu Autocar dostal za Lamborghini reálnu ponuku. Nezáväznú ponuku predstavili spoločne švajčiarska skupina Quantum Group a britská investičná firma Centricus Asset Management. Kým Centricus je etablovaný londýnsky investičný fond, Quantum Group je firma s niekoľkomesačnou históriou. Napriek tomu nie je jej zakladateľ R. S. Rajcic vo svete luxusných športiakov neznámy.

Rea Stark Rajcic
Zdroj: Quantum Group
Rea Stark Rajcic

Mladý podnikateľ pred štyrmi rokmi rozbehol vlastný podnik Piëch Holding, v ktorom je šéfom a hlavným dizajnérom. Chce ním nadviazať na tradíciu automobilovej rodiny Piëchovcov. Aj preto sa medzi spoluzakladateľmi firmy objavil Toni Piëch, pravnuk Ferdinanda Porscheho. Rajcicova spoločnosť v roku 2019 uviedla na trh dokonca vlastný koncept vozidla Piëch Mark Zero. Ten predstavili na autosalóne v Ženeve.

Dvojica vytvorila športový automobil s klasickými tvarmi, z ktorého sa vykľul elektromobil. Zrodila sa tak myšlienka vyvinúť novú flexibilnú architektúru vozidla, ktorá umožní použitie rôznych pohonných systémov a najmä priniesť na trh luxusný elektrický športiak. Všetko sú to predpoklady na to, aby mladý podnikateľ dokázal zvládnuť aj takú úlohu, akou je kúpa značky Lamborghini a jej transformácia na elektrickú automobilovú značku.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa