Írsky spisovateľ detskej a fantasy literatúry C. S. Lewis raz povedal, že pokora neznamená myslieť si o sebe menej, ale myslieť menej na seba. Jeho myšlienka sa dá parafrázovať aj tak, že  pokora neznamená myslieť si o sebe menej, ale nesnažiť sa upriamovať na seba pozornosť za každú cenu.

Hrdosť môže mať podľa psychológov prinajmenšom dve stránky: môže byť zdravá, ale aj nezdravá. Existuje rozdiel medzi tým, keď o sebe niekto hovorí, že sa cíti hrdý, a tým, keď tvrdí, že hrdý je. Hrdosť môžeme pociťovať, keď urobíme niečo, s čím sme spokojní, čo niekomu pomohlo, posunulo veci správnym smerom.

Manažér roka 2020 Juraj Habovštiak zo spoločnosti MTS a Boris Sluka z firmy Vetropack, ktorá získala cenu Investor roka 2020.
Neprehliadnite

TREND TOP Manažérom roka je Juraj Habovštiak, investorom Vetropack

Hrdosť – ak ide o dlhodobý stav – sa môže v nestráženej chvíli ľahko zmeniť na povýšenosť. Autentická hrdosť v sebe spája zdravú sebadôveru s kompetentnosťou.

V redakcii ekonomického týždenníka TREND sa každý rok opakuje rovnaká situácia. Niektorí manažéri či manažérky, ktorým navrhneme nomináciu na výročné ocenenie TREND Manažér roka, zvažujú, či ju vôbec prijmú. A niekedy ju odmietnu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa