Musíme myslieť dopredu, lebo preventívne kroky nás urobia odolnejšími, povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová na 16. ročníku medzinárodnej konferencie Globsec 2021 Bratislava Forum, ktorá sa konala v hlavnom meste Slovenska od 15. do 17. júna.

Vlajkovou témou akcie bola obnova sveta po pandémii, no diskutovalo sa aj o kybernetickej bezpečnosti, spolupráci medzi štátmi EÚ, ekológii, dôležitosti technológií či o probléme s dezinformáciami. Na konferencii sa okrem vysokých politikov zúčastnili predstavitelia firiem Microsoft, Apple, Face-book, Ericsson či Eset a z Vatikánu sa hosťom prihovoril pápež František. Jeho posolstvom bolo zamyslieť sa nad významom krízy, ktorá nám otvára nové možnosti a výzvy. 

Nebezpečný internet

O zdravom digitálnom priestore sa na Globsecu diskutuje už dlho. Médiá sú čoraz rozdrobenejšie a stierajú sa hranice medzi objektivitou, pravdou a verejnou zodpovednosťou. Demokracia by sa nemala brať ako samozrejmosť, a to najmä v digitálnom priestore. Vojnami budúcnosti sú kybernetické a dezinformačné vojny. Niektoré krajiny už preto začali budovať kybernetické agentúry.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa