Moju zvedavosť prebúdza najmä nová osemstupňová automatická prevodovka, ktorá by mohla – vlastne bezpodmienečne mala – v spojení s pôvodnou pohonnou jednotkou priniesť aj nie zanedbateľnú úsporu paliva. Vskutku prinesie? Čoskoro uvidíme.

Globálne SUV Sorento: k absolutóriu chýba spontánna reakcia

Kia Sorento GT-Line 2,2 CRDI VGT Zdroj: Kia

Medzi konkurentmi sa nestratí

Sorento navonok núka pohľadu nové zhruba to, čo sa od faceliftu vo všeobecnosti očakáva. Dizajnéri sa pohrali s oboma nárazníkmi, fajnovejšie vyzerá tigria mriežka chladiča s tmavo kovovou povrchovou úpravou, ba aj kukadlá v podobe nových LED-iek hlavných svetlometov a koncových svietidiel vzhľad trochu osviežujú. Testovaná verzia GT-Line sa navyše pripomína dvakrát štyrmi „diamantovými“ diódami denného svietenia a nástupnými plošinami po stranách.

Červené brzdové strmene na pozadí efektných ľahkozliatinových devätnástok spolu s dvoma hlavňami pochrómovaných výfukových koncoviek tiež akcentujú esprit športovejšej výbavy. Keď zovňajšok modernizovaného Sorenta porovnávam s niektorými z konkurentov (napríklad Ford Edge, Škoda Kodiaq, Subaru Outback...), rozhodne sa v tejto spoločnosti nestratí, skôr naopak – aspoň na mňa pôsobí hodnotnejším dojmom.

Staromilská klasika

Nástupné

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa