Ide však o prvý takýto mobil, z ktorého už necítiť, že je to len nejaký pokus alebo ukážka technológií s množstvom chýb a s gigantickou cenou. Aj Z Flip je síce drahý, ale aspoň by ste po jeho kúpe nemali mať až také výčitky.

Priznám sa, že som bol pri predstavení mobilu Galaxy Z Flip veľmi skeptický. Ohybné displeje sú fascinujúca technológia a majú potenciál, lenže prvé ukážky ako Mate X od Huawei aj Galaxy Fold od Samsungu ukázali, že to nebude také jednoduché. Tieto prvé kusy mali cenu okolo 2 300 eur, čo by sa dalo pochopiť. Vývoj trvajúci pár rokov niečo stojí.

Lenže potom sa ukázalo, že ich odolnosť, hlavne v oblasti kĺbov, pokrivkáva. V neposlednom rade som nevedel pochopiť ani to, prečo robia veľký mobil, ktorý sa otvorením zmení na malý tablet. Veď „vyklápačka“ núka oveľa väčší praktický význam.

Galaxy Z Flip si budeme dlho pamätať. A nie iba preto, že sa vie ohnúť

Zdroj: Samsung

O pár mesiacov naozaj dorazila véčková Motorola Razr s ikonickým retro dizajnom a bol som nadšený. Lenže Razr sa stále nepredáva, cena 1 500 eur je príliš vysoká na masívne rozšírenie a výbava je len zo strednej triedy. Galaxy Z Flip všetky tieto úvodné neduhy prekonal za 1 480 eur.

Načo sa to ohýba

Je to takmer desať rokov, odkedy sa mi prémiový mobil vošiel do vrecka košele alebo som hovor ukončil štýlovým zaklapnutím. Prvý dojem môže byť, že je to zbytočnosť. Veď si stačí kúpiť menší mobil. Lenže tých je teraz ako šafranu. Každým dňom testovania mi však táto forma pripadala prirodzenejšia a pohodlnejšia.

Nielen preto, že v zloženom stave sa podobá na tabatierku s rozmermi 87 x 74 x 17 mm. Okrem iného to pomáha zbavovať sa neduhu nekonečného sledovania obrazovky.

Galaxy Z Flip si budeme dlho pamätať. A nie iba preto, že sa vie ohnúť

Zdroj: Marián Biel

Na prednej strane má drobný jednopalcový dotykový displej, kde je čas, stav batérie, ikony notifikácií, prípadne ovládacie prvky prehrávača hudby. Ukazuje tiež meno volajúceho. To stačí, hoci by som privítal aspoň dvojnásobne väčší displej. O kúsok viac informácií by znamenalo ešte zriedkavejšie otváranie mobilu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa