Trend elektromobility sa čoraz viac dotýka firiem a ich fleetov. Platí to aj o biznise lízingových spoločností, ktoré do ďalších rokov musia počítať s početnejším zastúpením elektromobilov v ponuke.

cip
Neprehliadnite

Čipy sú veľký problém. Budúci rok budú chýbať milióny áut

Je zrejmé, že dopyt po ekologickejších vozidlách bude pokračovať. Európski politici totiž plánujú kompletne prejsť na elektromobily najneskôr do roku 2030. Pre firmy, ale aj poskytovateľov lízingových služieb to môže byť dobrá obchodná príležitosť. Samozrejme, ak budú mať elektromobily oproti bežným autám určité výhody.

Chýbajú im zjavné výhody

Napriek tomu súčasná situácia ohľadom elektrických áut vo firemných fleetoch nie je najideálnejšia. Firmám totiž zatiaľ požadované výhody chýbajú. Naznačujú, že k najčastejším obavám z e-mobility patrí vysoká obstarávacia cena vozidla, nízky dojazd na nabitie či nedostatočná sieť nabíjacích staníc na Slovensku.

„Na druhej strany vidíme z ich strany obrovský entuziazmus a záujem o komplexné riešenie elektrifikácie ich vozidlového parku. Teda nielen záujem o výber a spôsob financovania vozidla,“ avizuje obchodný riaditeľ Business Lease Slovakia Michal Chudík.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa