Manuvia sa okamžite stala najväčším hráčom na česko-slovenskom trhu personálnych agentúr. Zo svojho portfólia ponúka vyše 12-tisíc zamestnancov. Konsolidovaný obrat za uplynulý rok dosiahol 150 miliónov eur. Firma sa zameriava na personálny lízing pre automobilový priemysel, elektrotechniku a logistiku.

Arca Capital sa so spoločnosťou Manuvia okrem slovenského a českého trhu chystá aj na prienik do Nemecka a Rakúska. Zároveň chce využiť synergie v rámci finančnej skupiny, prepojiť jednotlivé svoje biznisy a tlačiť i na zmenu pomerov v samotnom segmente.

Spraviť to vo veľkom

Nápad na vstup na trh personálnych agentúr vznikol zhruba pred necelými tromi rokmi. Predseda predstavenstva agentúry Wincott People Robert Gaboš vtedy oslovil predstaviteľov finančnej skupiny Arca Capital.

„Prišiel za nami so žiadosťou, či by sme mu nepomohli získať financie na prikúpenie nejakej menšej agentúry. Zaujalo nás to, no povedali sme mu, aby sme to spravili poriadne. Nielen prikúpiť menšiu agentúru, ale vybudovať rovno jednotku v Česku a na Slovensku aj v širšom regióne strednej a východnej Európy,“ hovorí Rastislav Velič, partner a predseda predstavenstva Arca Capital. Ten sa po stiahnutí Pavla Krúpu zo štruktúry skupiny stal väčšinovým majiteľom a práve projekt Manuvie je jedným z jeho prvých strategických krokov.

Na projekte pracovali ľudia z Wincott People, ktorí poznali trh a identifikovali potenciálne akvizičné ciele. Arca Capital vystupuje v úlohe finančného investora, spolupodieľa sa na strategických rozhodnutiach skupiny Manuvia a na kontrolných funkciách. Výkonné právomoci zostávajú v rukách vrcholového vedenia Manuvie, ktoré tvoria ľudia z akvirovaných a fúzovaných spoločností v pozícii minoritných akcionárov.

Čakanie na úrad

Prvé investície

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa