Fico sa bojí, ale jeho straníci ešte viac

Za starých čias by sa Robert Fico možno pokúsil vydeliť výsledok koalície Progresívne Slovensko/SPOLU dvoma a vyhlásiť, že v prepočte na jednu stranu je Smer faktickým víťazom. Ale expremiér už došiel na hranice svojej kreativity i kapacít. Okruh ľudí, s ktorými pravidelne komunikuje, sa zúžil na minimum a rozsah jeho strachu sa maximalizoval.

Bojí sa straty moci, ktorú si už začína uvedomovať, a možných následkov, ktoré to môže priniesť. Najviac sa však bojí, že odstúpením z predsedníckej stoličky sa vzdá aj posledných zvyškov nádeje na dôstojnú únikovú cestu z vrcholovej politiky, hoci tá je po víťazstve Zuzany Čaputovej v prezidentských voľbách už aj tak silne iluzórna. Robert Fico sa dostal do mentálneho stavu, keď sa už bojí aj vlastného tieňa, preto si najbližšie pri tele drží svoju ochranku.

Radoví členovia Smeru si už dávnejšie uvedomujú klesajúce stranícke preferencie, ale až prehraté eurovoľby ich prinútili pochopiť, že na vine nie je len antisystém a popularita nestraníckej politiky. Víťazstvo Progresívneho Slovenska a SPOLU nemilosrdne ukázalo, ako

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa