Automobilka Škoda predstavila najnovší model a rozbehla avizované ťaženie na trhu elektromobility. Svoje novinky na tento rok si tak už z talónu nových elektromobilov vyčerpal celý koncern Volkswagen a určil aj smerovanie ďalších hráčov na poli elektromobility.

Tá sa ako trend rozbieha zatiaľ pomaly, hoci za ňou stojí masívna vlna politickej podpory. Napriek tomu sú pre automobilový priemysel, ktorý postihla koronakríza a ktorý sa prepadol viac než o štvrtinu, hybridné modely a elektromobily jedinou rastúcou kategóriou. Vyplýva to z údajov asociácie európskych výrobcov automobilov ACEA.

Hybridy sú stále in

Autá s alternatívnym pohonom zaznamenali v prvom štvrťroku medziročný nárast predaja o 46 percent, pričom sa ich predalo viac ako pol milióna. To je takmer osemnásť percent trhu. S postupom roka a s uvoľňovaním ekonomík sa situácia pre vozidlá na alternatívny pohon ešte zlepšila. Ich predaj v Európe napriek koronakríze naďalej rástol. Na piatich najväčších trhoch v druhom štvrťroku medziročne stúpol odbyt áut na elektrinu o 35 percent a plug-in hybridov o 121 percent.

ID 3 - Produktion bei VW
Neprehliadnite

Elektrická novinka od Volkswagenu je už na linkách v Nemecku

Predaj osobných áut pritom podľa údajov analytickej spoločnosti PwC klesol o polovicu. Napriek týmto pozitívnym číslam však podiel elektromobilov na celkovom počte áut registrovaných v Európe predstavuje len 4,3 percenta, uvádza asociácia.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa