Citroën ë-Berlingo stavil na elektrický pohon, no inak si zachováva vlastnosti, ktoré oceňovali vodiči už na jeho spaľovacích verziách. Napriek praktickému charakteru ľahkého úžitkového vozidla mu Francúzi dali do vienka podarený a originálny dizajn, ktorý je jednoduchý, no nápaditý. Predovšetkým v interiéri.

Fantastické pre rodinu

Príjemný dojem na mňa urobilo to, že v bezprostrednej blízkosti vodiča som našiel štrnásť väčších či menších odkladacích priestorov, kam si možno položiť mobilný telefón, fľašu s vodou, pohár s kávou, dôležité dokumenty aj úplné drobnosti. Citroën myslel na všetko.

Na pomery svojej kategórie má ë-Berlingo veľmi kreatívnu kabínu. Striedajú sa tam viaceré vkusné materiály aj farebné kombinácie od tmavých tónov cez svetlejšiu sivú až po tyrkysové akcenty. Tie sú výrazné najmä na sedadlách, ktoré majú pohodlné čalúnenie a dobrú lakťovú opierku. Privítal by som však, keby ponúkali dlhší sedák.

Komfort kabíny hodnotím veľmi kladne aj jej ovládanie, napríklad klimatizácia sa nastavuje úplne intuitivíne mimo dotykového displeja. Samotný infotainment si skvelo rozumie s aplikáciou Android Auto, telefón sa pripája cez kábel, no túto nevýhodu vyváži stabilným a rýchlym prenosom dát.

Veľkorysé rozmery

Z pohľadu rodinného využitia je ë‑Berlingo absolútne fantastické. Vzadu sú napríklad tri samostatné sedadlá, každé s vlastným IsoFixom. Sklá posuvných dverí na rozdiel od niektorých konkurentov nie sú iba statické a k dispozícii je aj roletka, ktorá chráni posádku pred priamym slnečným žiarením. Priestorové pomery sú absolútne veľkorysé, a to aj v batožinovom priestore.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa