Keď strana Bélu Bugára diplomaticky vyzvala Smer, aby vo svojej funkcii skončil minister vnútra Robert Kaliňák už len z dôvodu gesta spolupatričnosti voči pozostalej rodine zavraždeného mladého páru a pre upokojenie situácie, R. Kaliňák v médiách vyhlásil, že neodstúpi.

Keď sa do debaty po týždni pripojil v nedeľu prezident Andrej Kiska, aby vyzval vládu na jej zásadnú rekonštrukciu za podpory parlamentu či predčasné voľby z dôvodu straty dôvery verejnosti a závažnosti spoločenskej krízy, R. Fico prezidenta obvinil z troch vecí: jeho výzva bola napísaná mimo Slovenska, pokúša sa spolu s opozíciou o politický prevrat a tancuje na hroboch zavraždených spolu s médiami a opozíciou.

Všetky tieto nepochopiteľné lapsusy premiéra by sa dali s väčšou námahou zažehliť, no potom prišiel pondelok a myšlienkový rozvrat R. Fica v priamom prenose.

Sekundová dilema

„Chcem dnes na tejto tlačovej konferencii pánovi prezidentovi postaviť jednoduchú otázku – 20. septembra 2017, New York, Piata avenue. Pýtam sa, prečo hlava štátu Slovenskej republiky išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má veľmi pochybné meno, a ten človek sa volá pán Soros,“ položil rečnícku otázku v pondelok 5. marca 2018, na deň presne od parlamentných volieb spred dvoch rokov, R. Fico.

Čím chcel choro naznačiť súvis medzi slovami prezidenta A. Kisku a jeho stretnutím s konšpiráciami ovenčeným miliardárom Georgeom Sorosom a odvrátiť tak pozornosť od podstaty krízovej situácie.

Premiér ukázal, čoho je schopný, keď potrebuje odpútať pozornosť

Ak by chcel predseda Smeru-SD nepriamo odkázať svojmu koaličnému partnerovi strane Most-Híd, aby sa poberal so svojimi morálnymi požiadavkami kadeľahšie, nemohol to urobiť lepšie. Je zrejmé, že R. Fico je aj po desiatich rokoch na stoličke premiéra ešte v stave 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa