komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Za čias primátora Andreja Ďurkovského sa sprivatizovala dcérska spoločnosť verejných vodární, ktorým platí vodné a stočné celá Bratislava aj s okolím. Odvtedy sú o firme Infra Services známe dve veci – najskôr to, že ako hlavný údržbár a opravár vodární si ročne príde približne na 40 miliónov eur. A je o nej tiež neoficiálne známe, že rozhodujúci podiel vo firme vlastní podnikateľ Ivan Kmotrík.

Keďže platí protischránkový zákon, ktorý ukladá povinnosť, že v Registri partnerov verejného sektora musí byť uvedený skutočný vlastník firmy, viacerých novinárov zaujal fakt, že oficiálne boli ako majitelia podielov v  spoločnosti Infra Services uvedení dvaja advokáti, ktorí sa presadili aj v politike.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Peter Ďurček sa ako nominant SNS stal štátnym tajomníkom ministerstva dopravy a Juraj Bugala je pričinením SNS podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie. Keďže J. Bugala nedávno svoj podiel previedol na P. Ďurčeka, práve on mal žilinského sudcu Jaroslava Maceka presvedčiť, že to, čo sa uvádza v protischránkovom registri, je pravda.

Lebo nielen zákon, ale aj sudca

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa