Pandémia nového koronavírusu zamiešala karty azda najviac v leteckom biznise. Z privilegovaných letov súkromnými prúdovými lietadlami sa stáva čoraz dostupnejšia služba pre širšiu klientelu. Nové možnosti a trendy potvrdzuje aj Antónia Lukačínová, ktorá sa v tomto biznise pohybuje už sedemnásť rokov.

Ako sa vám darí?

Tento rok sa pre mňa začal neuveriteľne rýchlo. Začiatkom roka sme sa s kanceláriou presunuli bližšie do centra Prahy, získali sme ocenenie Business Excellence Award, ocenenie získala aj kniha JetBook a stihli sme osláviť desať rokov existencie mojej firmy Media Tribune. Pripravovali sme sa na galavečer Sapphire Pegasus v Prahe a v Karibiku.

WA 22 archív Hahn - Na archívnej snímke zo 14. apríla 2020 lietadlá írskej leteckej spoločnosti  Ryanair sú zaparkované na letisku v nemeckom Hahne, ktoré sa nachádza 120 km od Frankfurtu. Írska letecká spoločnosť Ryanair sa v 1. štvrťroku svojho finančného roka 2020/21 prepadla do straty. Ale menšej, ako jej predpovedali analytici. Dôvodom straty boli cestovné obmedzenia a blokády na zabránenie šírenia nového koronavírusu, ktoré uzemnili lietadlá na celom svete. FOTO TASR/DPA  

ARCHIV - 14.04.
Neprehliadnite

Boj o klímu pokračuje. Zdaniť alebo nezdaniť lietanie v Európe?

A potom prišla pandémia.

A donútila nás spomaliť a tráviť čas doma. Nikdy som nestrávila toľko času v lese a na prechádzkach. Prvýkrát za dvadsať rokov som nikam neletela, ani pracovne či súkromne. Trochu zvláštny pocit v kontraste s tým, keď som pred pár rokmi trávila doma asi desať dní do mesiaca.

Čo hovoríte na dnešok?

Je mi ľúto ľudí a firiem, ktoré pandémia zasiahla natoľko, že bojujú o prežitie. Súčasne verím, že je to spôsob, ktorý trhu pomôže a prečistí ho.

To je miliónová otázka. Môže situácia pomôcť trhu súkromných lietadiel?

Ak porovnávame lietanie aerolíniami a obchodnými letmi, určite áno. Nielen preto, že kým aerolínie sú limitované väčšími letiskami, dĺžkou pristávacej dráhy a potrebným zázemím na odbavenie cestujúcich, súkromná letecká doprava má podstatne širšie možnosti. V závislosti od klientových potrieb je možné vybrať si letisko či destináciu a dopraviť ho privátnym jetom, vrtuľovým lietadlom či helikoptérou. Navyše dnes, v čase rýchlych zmien a potrieb, keď klienti požadujú predĺžiť pobyt, zmeniť destináciu, zabezpečiť presun, sú firmy podnikajúce v tomto sektore pripravené pohotovo reagovať na netradičné požiadavky a nové trendy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa