Podpredsedníčka strany Hlas – sociálna demokracia Zuzana Dolinková dlhodobo pôsobí v sektore zdravotníctva. TREND sa s ňou rozprával o súčasných problémoch v slovenskom zdravotníctve a riešeniach, ktoré chce strana ponúknuť.

Prečo ste sa rozhodli vstúpiť do politiky?

Povolaním som právnička. Keď som začala pracovať po skončení právnickej fakulty v advokátskej kancelárii, ktorá zastupovala lekárov a zdravotníkov, začala som sa venovať problematike zdravotníckeho práva a neskôr osobitne ambulantným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Po rokoch som zistila, že z tejto pozície už nemôžem lekárom viac pomôcť. Dá sa to iba tak, že máte možnosť reálne ovplyvňovať dianie pri prijatí a schvaľovaní legislatívy. A preto som začala zvažovať, že možno by politika bola cesta, ako aj mnou navrhované riešenia pretaviť do života ľudí.

Prečo práve Hlas – sociálna demokracia?

V predchádzajúcej strane (Dobrá voľba - pozn. red.) som skončila, keď ma v septembri 2020 zvolili za prezidentku Zväzu ambulantných poskytovateľov. Nebolo vhodné, aby bol prezident zväzu z politickej strany.

Postupom času sme sa však začali rozprávať s Petrom Pellegrinim o tom, že by potrebovali posilniť tím pre zdravotníctvo. Debatovali sme o tom mesiace a nakoniec som sa rozhodla, že to chcem vyskúšať v strane, ktorá má reálne možnosti predkladané návrhy presadiť do reality.

Zvonku vyzerá Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici luxusne.
Neprehliadnite

Ak je postavená na populizme, aj politika môže zabíjať

Najaktuálnejšou témou je v súčasnosti očkovanie. Zdá sa, že Hlas má k očkovaniu ambivalentný postoj.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa